A A A

2 edycja Pucharu Szlaku Solnego, EOOM - Rabka Zdrój

23 czerwca zawodnicy w składzie: Izabela Kłosowska, Klaudia Radziszewska, Marcin Zimnoch, Patryk Muśko, Michał Łopato, Damian Perkowski, Krzysztof Kadłubowski i Mateusz Wiszowaty wyruszyli w długą drogę do Rabki Zdrój. W tej miejscowości rozgrywana była druga edycja Pucharu Szlaku Solnego. Zawodnicy dojechali ok. 18 i od razu wyruszyli na objazd trasy. Po starcie zawodnicy przejeżdżali strumień i od razu zaczynał się podjazd. Nie był on jedyny na trasie, bo za parę metrów od pierwszego zaczynał się kolejny bardzo stromy i długi podjazd, który niektórzy musieli pokonywać niestety wchodząc z rowerem. Pod koniec trasy, gdy skończyły się już długie podjazdy, zaczynały się długie, techniczne zjazdy z licznymi korzeniami. Kłopotów na zjazdach dodawało również błoto. Podsumowując trasa bardzo ciężka.

Jako pierwsi na trasę wyruszyli młodzicy z Krzyśkiem i Mateuszem z Wygody. Od początku Krzysiek jechał na dobrej pozycji. Niestety oprócz zmagań z trasą i zawodnikami, Krzysiek musiał zmagać się ze sprzętem. Co jakiś czas, gdy jechał pod górkę spadał mu łańcuch, przez co rozciął sobie nogę i ukończył wyścig na 10 miejscu. Miejmy nadzieję, że na następnym wyścigu nie będzie takich problemów. Mateusz ukończył wyścig na 19 miejscu.

2 minuty po młodzikach na trasę wyruszyły juniorki młodsze. W tej kategorii nasz klub reprezentowała Klaudia. Ten wyścig był dla niej ostatnią okazją, aby zdobyć jeszcze kilka punktów, które dadzą jej start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Klaudia wykonała założenia trenera i ukończyła wyścig na 7 miejscu.

Kolejnym wyścigiem był start juniorów młodszych. Była to dla nich również ostatnia Eliminacja. Na starcie stanęło 45 zawodników wraz z Patrykiem, Michałem, Damianem i Marcinem z naszego klubu. Od startu mocne tempo narzucił Patryk, który niestety wyścigu nie ukończył z powodu defektu. Bardzo dobrze pojechał Michał zajmując 10 miejsce, Damian 12 miejsce i na 25 miejscu, co daje jeden punkt do Olimpiady, zakończył zmagania Marcin.

Ostatnim wyścigiem dla nas był wyścig Kobiet Open, w którym startowała Iza i trzy inne zawodniczki. Kilka słów zawodniczki:

„ Trasa była bardzo ciężka, z licznymi długimi podjazdami, co już nie jest moją mocną stroną. Od początku mocne tępo narzuciła zawodniczka z Tomaszowa - Dorota Warczyk. Próbowałam utrzymać się u niej na kole, ale niestety mój organizm mi na to nie pozwalał. Nogi nie chciały kręcić. Wyścig ukończyłam na 2 miejscu, ale nie mogę być z tego wyścigu zadowolona. Od połowy sezonu opuściła mnie dobra forma i niestety chyba tak szybko nie wróci.”

My i tak gratulujemy Izie, jak i reszcie zawodnikom ukończenia wyścigu i zajętych miejsc. Już niedługo, bo 6-8.07 odbędą się Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, w którym nie zabraknie naszych zawodników.