A A A

Druga edycja Maratonu Kresowego juz za nami !

Kolejna edycja Maratonów Kresowych już za nami. W niedziele 30 maja wraz z odbywającymi się Dniami Michałowa rozegrany został drugi etap Maratonu Kresowy. Start oraz meta wyścigu została ulokowana tuż obok amfiteatru.Warunki pogodowe były dosyć sprzyjające zawodnikom słoneczny dzień bez opadów deszczu. Maraton w Michałowie rozegrany został na dwóch dystansach mega i mini .Dłuższy z nich liczył około 68 km natomiast mini wynosił 28 km . Ogólna suma startujących wyniosła 125 zawodników z czego na dłuższy dystansie wzięło udział 89 . Zwycięzcą drugiej edycji Maratonu w kategorii Mężczyzn został Zakrzeski Dariusz z Mistralu Białystok .W tak licznym gronie startujący nie zabrakło również miejsca dla reprezentujących nasz region podopiecznych trenera Wiesława Grabka kolarzy UKS Wygoda Białystok .

Najwyżej miejsca w swoich kategoriach wiekowych i ogólnej klasyfikacji open zajęli:

2.Open Karol Kozłowski kategoria elita miejsce 1

3. Open Łukasz Milewski kategoria U-23 miejsce 1

4. Open Robert Pietrzak kategoria elita miejsce 2

6. Open Rafał Suszko kategoria junior miejsce 1

W kategorii Open Kobiet nasza najlepsza juniorka Izabela Kłosowska

uplasował się na 2 pozycji

Maraton Mini Open zwycięzcą został Flegiel Mateusz z LKK START Tomaszów Mazowiecki

2. Open Michał Łopato kategoria H-3 miejsce 1

4. Open Markowski Rafał kategoria H-3 miejsce 2

5. Open Zimnoch Marcin kategoria H-2 miejsce 1

8. Open Suszko Łukasz kategoria H-3 miejsce 3

9. Open Muśko Patryk kategoria H-2 miejsce 2

Organizatorzy dla najlepszych przewidzieli wiele cennych pamiątek, którymi były ręcznie wyrabiane rzeźby z ceramiki oraz pamiątki rzeczowe . Wyróżnieni zostali najmłodsi i najstarsi zawodnicy startujący w maratonie . Mamy nadzieje że następna edycja spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem osób startujących jak i kibiców . Już dziś zapraszamy 27 czerwca do Sokółki na trzecią edycje Maratonów Kresowych 2010 . Do zobaczenia na starcie