A A A

II Eliminacja do OOM

Druga Eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży została rozegrana 1 maja w Zielonej Górze. Trasa była bardzo wymagająca. Bardzo dużo długich i ciężkich podjazdów, stromych i technicznych zjazdów. Nie było miejsca na odpoczynek.

Jako pierwszy na linii startu stanął nasz zawodnik Patryk Muśko. Już na pierwszej rundzie utrzymywał się w czołówce. Na drugiej rundzie objął prowadzenie i utrzymał je do końca wygrywając wyścig w kategorii młodzik. Tak pisze o wyścigu Patryk Muśko:” Od startu wysokie tempo wyścigu nadał zawodnik z Tomaszowa Mazowieckiego, ale już do pierwszego zjazdu tempo spadło. Jechaliśmy całą grupą przez połowę trasy, dopiero na którymś z podjazdów kilkuosobowa grupa odjechała od reszty, w której ja się załapałem i przez cały czas jechałem na 2 pozycji( tak jak mi podpowiedział kolega żeby za bardzo nie wychodzić na zmianę).Kilka osób próbowało odjechać, ale ja nie odpuszczałem im koła, aż po piaszczystym zjedzie dla jednego z zawodników coś się stało z rowerem wtedy ja zaatakowałem na podjeździe i resztę wyścigu jechałem sam. Skończyłem wyścig na 1 miejscu i jestem z tego bardzo zadowolony

Następnie startowały juniorki młodsze z naszą zawodniczką Olą Leśniewską. Jak na pierwszy start w kolarstwie górskim 25 miejsce możemy uznać za całkiem dobry wynik. W kategorii junior młodszy na starcie stanęło 76 zawodników, w tym dwóch naszych: Michał Łopato i Łukasz Suszko. W tych dwóch kategoriach była to druga eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Po ciężkim i wyczerpującym wyścigu Łukasz Suszko ukończył zmagania na 18 miejscu a Michał Łopato na 21. Tuż po zakończeniu wyścigu juniorów młodszych na starcie stanęli juniorzy, a 2 minuty po nich juniorki. Dobrze spisał się Rafał Augustynowicz zajmując 14 miejsce i Izabela Kłosowska zajmując 6 miejsce. Ostatnim wyścigiem był start kategorii elita. W tym wyścigu wystartował Łukasz Milewski. Przez pierwsze parę metrów prowadził wyścig, lecz po jakimś czasie spadł na 7 pozycję. Z rundy na rundę odzyskiwał siły i po ciężkiej pogoni przeciwników, ukończył wyścig na 4 miejscu.

W galerii można zobaczyć zdjecia z rywalizacji naszych zawodników.