A A A

III seria Puchar Polski w Myszkowie

W Rzeniszowie odbyła się 3. edycja tegorocznego Pucharu Polski w przełajach. Zwycięzcą wyścigu został lider klasyfikacji PP, Marek Cichosz (Legia Felt), natomiast drugie miejsce zajął Andrzej Kaiser (Shimano Polska), Wyścig w Rzeniszowie został rozegrany na trudnej trasie, z kilkoma mocniejszymi podjazdami i błotem, które utrudniało jazdę. Wyścig pod względem frekwencji zawodników stał na bardzo wysokim poziomie, obstawiony czołówko kolarstwa przełajowego.

W kategorii kobiet zwyciężyła Marzena Wasiuk (LUK Szyłak Karmelek Prim Ełk) przed Dorotą Warczyk (LKK Start Tomaszów Mazowiecki). W kategorii juniorka Izabela Kłosowska zajęła 3 pozycję

Bardzo licznie obsadzone były męskie kategorie młodzieżowe – w każdej z nich startowało ponad 20 kolarzy. W najmłodszej kategorii wiekowej młodzik z naszego klubu wystartowało dwóch zawodników. Uplasowali się w pierwszej dziesiątce swojej kategorii:

Patryk Muśko -7 miejsce

Marcin Zimnoch -5 miejsce

w wyżej kategorii wiekowej Junior młodszy Michał Łopato przyjechał na 15 pozycji

Najmocniej obsadzona w tej imprezie był wyścig elity/orlik. Startowało ok. 40 zawodników z czołówki. W tym, że wyścigu wystartowało dwóch orlików Uks wygoda Łukasz Milewski przyjechał 15 a Rafał Suszko przyjechał na 6 pozycji.