A A A

Jeden weekend - trzy wyścigi

21-22 to weekend, w którym startowaliśmy aż w 3 wyścigach. Pierwszy z nich to Memoriał Bogusława Skoczenia, który był zarazem Mistrzostwami Województwa Podlaskiego ze startu wspólnego. Pierwszy wyścig miał planowo odbyć się o godzinie 11:30, niestety nieco się opóźnił. Na linii startu zgromadziło się dużo zawodników z kategorii junior młodszy oraz elita kobiet. W tym wyścigu Wygode reprezentowali: Patryk Muśko, Marcin Zimnoch, Damian Perkowski, Jakub Jarmołowski oraz nasze panie Izabela Kłosowska i Katarzyna Kirpsza. Zawodnicy mieli do przejechania dwa okrążenia liczące ok 33 km. Od samego startu zawodnicy ruszyli bardzo mocno. Na trasie było dużo ataków i w pewnym momencie uciekło kilku zawodników, którzy na mecie mieli 4 minuty przewagi na grupą. Na linii mety Patryk zameldował się na 18 pozycji a Damian na 19. Zaciętą walkę do samej linii stoczyła Izabela, która uplasowała się na 3 pozycji w kategorii U23, a na 7 miejscu dojechała Katarzyna . Kolejnym startem był wyścig młodzików i juniorek młodszych. Wśród nich był Krzysztof Kadłubowski i Klaudia Radziszewska reprezentujący nasz klub. Do przejechania mieli 1 rundę. Przez cały wyścig jechał cały peleton. Linię mety Krzysiek przekroczył jako 5, a Klaudia 2 w swojej kategorii. Były to również Mistrzostwa Województwa Podlaskiego, w których to nasi zawodnicy zdominowali przeciwników. W kategorii junior młodszy wyniki przedstawiały się następująco: 1 miejsce Patryk Muśko, 2 Damian Perkowski a 3 Marcin Zimnoch. Wśród kobiet triumfowała Izabela Kłosowska, a na drugiej pozycji była Katarzyna Kirpsza. Kategorię juniorka młodsza wygrała Klaudia Radziszewska. Gratulacje!!

Od razu po dekoracji, klub w składzie: Michał Przekop, Patryk Muśko, Marcin Zimnoch, Damian Perkowski, Krzysztof Kadłubowski wyruszył w drogę do Leżajska na Eliminację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zjechała się tam prawie całą czołówka polskich kolarzy. Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony. Nasz junior Michał Przekop ukończył wyścig na 8 pozycji. Bardzo dobrze pojechali juniorzy młodsi. Patryk Muśko ukończył rywalizację na nieco pechowym 4 miejscu, Damian Perkowski 13 a Marcin Zimnoch na 18 miejscu. Wszyscy zawodnicy zdobyli punkty, które mogą dać im uczestnictwo w OOM. Kilka słów od Patryka:

„Na starcie pojawiło się około 50 zawodników z całej Polski by zbierać punkty do OOM, na starcie byłem wyczytany do 4 rzędu. Od startu zacząłem przebijać się do czołówki, już na pierwszym podjeździe udało mi się wyjść na prowadzenie, jechałem tak przez polowe rundy aż powstała grupka 6 osobowa, przez cały wyścig jechaliśmy po zmianach i powiększaliśmy przewagę nad resztą zawodników, na ostatniej rundzie zostały tylko 4 osoby wiec zapowiadał się ostry finisz i niestety żle do niego się ustawiłem i ostatecznie ukończyłem wyścig na 4 miejscu, jestem bardzo zadowolony z tego wyniku. Trasa była bardzo szybka i płaska, nie przepadam za takimi trasami. Kolejna Eliminacja do Olimpiady 3 maja w Zielonej Górze będę walczył o cenne punkty”

Pojechał z nami również najmłodszy z ekipy Krzysiek. Bardzo dobrze poradził sobie w tak ważnych zawodach, zajmując 4 miejsce. Wszyscy zawodnicy zrealizowali założenia na ten wyścig.

Tego samego dnia w Warszawie na terenie WATu rozegrana została I edycja AZS MTB CUP. W naszych barwach startowali: Łukasz Milewski, Adam Więcko, Wiktor Gindorowicz, Dawid Uścinowicz i Izabela Kłosowska. Trasa była bardzo kręta, lekko pofałdowana oraz z licznymi kałużami. W pierwszym wyścigu startowała Izabela, Dawid i Wiktor. Od samego początku w wyścigu Pań nasza zawodniczka nadał mocne tempo i urwała resztę zawodniczek. Kobiety i juniorzy mieli do przejechania 6 rund liczących ok.4,5 km. Przez 5 rund Izabela prowadziła, lecz na ostatnie dogoniła ją bardziej doświadczona zawodniczka Weronika Rybarczyk. Do zwyciężczyni nasza zawodniczka straciła 36 sekund. Wśród juniorów najlepszy z naszego klubu okazał się Dawid, który uplasował się na 6 pozycji, a Wiktor ukończył wyścig na 8 pozycji. W wyścigu głównym na starcie zebrało się dużo zawodników. Wśród nich Łukasz Milewski, Rafał Augustynowicz i Adam Więcko. Od samego początku mocne tempo nadał Paweł Baranek wraz z Karolem Michalskim. Bardzo szybko dublowali zawodników, którzy byli od razu zdejmowani z trasy. Przez cały wyścig para Więcko-Milewski utrzymywała się na kolejno 9-10 miejscu. Ostatecznie Rafał Augustynowicz ukończył rywalizację na 21 pozycji ze stratą dwóch okrążeni do prowadzących, Adam Więcko na wysokim 9 pozycji oraz Łukasz Milewski tuż za nim na 10 miejscu.

Kolejne zmagania naszych zawodników odbędą się w Zielonej Górze oraz na Pucharze Polski w Żerkowie. Trzymamy kciuki!