A A A

Maraton Kresowy – „Duch Puszczy i Kresów”

Inauguracja Maratonów Kresowych za nami! Na starcie zgromadziła się rekordowa liczba startujących w liczbie ok.360 osób. Na starcie Maratonów Kresowych oprócz zawodników z Litwy i Białorusi regularnie startujących w naszych zawodach, pojawił się Radosław Rękawek (Kross Racing Team). Jest to zawodnik, którego wśród zawodników nie trzeba szczególnie przedstawiać. Każdy kto startował choć raz w maratonach cyklu Mazovia MTB Marathon wie, że Radek regularnie pojawia się na podium dystansu giga w maratonach Cezarego Zamany. Niegdyś Radosław Rękawek był jednym z wiodących zawodników Polski w kolarstwie górskim xc. Rękawek potwierdził swoją bardzo dobrą formę i wygrał białostocki Maraton Kresowy. Drugi na mecie zameldował się Paweł Niechwiedowicz (Mistral) a podium dopełnił zawodnik z Litwy Sarunas Pacevicius (Velostreet-Fuji Team). Tuż za podium na 4 i jak to się mówi najbardziej pechowym miejscu dojechał nasz zawodnik Karol Kozłowski( UKS Wygoda Białystok). Kolejnymi zawodnikami z Wygody na dużym dystansie byli : Michał Przekop (11 miejsce), Łukasz Milewski (12 miejsce), Michał Łopato (13 m), Damian Perkowski (19 m), Marcin Zawadzki( 20 m), Michał Barej (26 m), Wiktor Gindorowicz (37 m), Dawid Uścinowicz (88 m). Tak jak w tamtym roku tak i w tym bezkonkurencyjna okazała się Izabela Kłosowska, która wygrała zmagania na dystansie Maraton. Z dużym odstępem czasowym na drugim miejscu w kategorii Kobiety Open uplasowała się Agnieszka Nowiczkow (PTR Dojlidy Białystok), na trzecim miejscu dojechała Anna Kędra(OBST Chełm).

Dystans Półmaraton został zdominowany przez zawodników z Wygody. Pierwsze miejsce zajął Patryk Muśko, który od początku sezonu prezentuje świetną formę. Za jego plecami dojechał Marcin Zimnoch (UKS Wygoda Białystok). Miejsce na podium dopełnił Niczyporuk Sebastian (UKS Trops). Wśród kobiet zwyciężyła Elżbieta Radziszewska, dla której Maraton Kresowy był pierwszym wyścigiem na rowerze. Drugie miejsce zajęła Klaudia Radziszewska (UKS Wygoda Białystok), a trzecie miejsce przypadło dla Magdy Bałdygi ( MTB Ełk Prostki).

Zawodnicy zostali uhonorowani pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. Zawodnicy byli bardzo miło zaskoczeni, gdy przedstawiciel firmy MERCEDES-BENZ oraz prezes salonów łazienek BLU, wręczyli dodatkowe nagrody zwycięzcom poszczególnych kategorii.

Pełne wyniki dostępne na stronie maratonu !