A A A

Maraton Kresowy - Suwałki

Wbrew zapowiedziom synoptyków trzeba przyznać, że w Suwałkach pogoda nam dopisała. Zapowiadało się nie ciekawie gęste czarne chmury, które wisiały nad miastem zapowiadały intensywne opady na szczęście słoneczko sobie poradziło. Maraton Kresowy w Suwałkach to przedostatnia edycja cyklu imprez w roku 2010. Znakomita frekwencja dokładnie 171 zawodników ulokowało się na starcie, z czego aż 116 w maratonie głównym. Trasa maratonu biegła przez Suwalski Park Narodowy gdzie można było spotkać różne wspaniale widoki takie jak między innymi panoramę z filmu Andrzeja Wajdy „ Pan Tadeusz” czy Np. robiące olbrzymie wrażenie elektrownie wiatrowe. Start został ulokowany w centrum miasta przy Urzędzie miasta Suwałki natomiast meta nad zalewem Arkadia. Zasługujący na wyróżnienie są najmłodsi zawodnicy naszego klubu, którzy zajęli czołowe miejsca w maratonie na krótszym z dystansów.

Michał łopato wygrał maraton na dystansie 23 km tuz za nim uplasował się Marcin Zimnoch a trzeci na mecie był Łukasz Suszko. Podsumowując całe podium opanowali nasi zdolni, bardzo dobrze zapowiadający się młodzi kolarze. Serdecznie gratulujemy i oby tak dalej …

Maraton Główny był popisem naszych przyjaciół za wschodniej granicy.Na podium stanęli trzej reprezentanci Litwy a tuż za nimi przyjechał lider klasyfikacji generalnej MK 2010 Dariusz Zakrzewski z Mistrala Białystok. Z naszego klubu na długim dystansie najlepiej pojechał Michał Barej 14 pozycja w Open oraz Marek Ignaciuk 19 lokata.