A A A

Maratony Kresowe - Narewka , Puchar Mazowsza MTB, 10.04.16 - Jazda indywidualna na czas.

Sympatycy kolarstwa w Polsce pasjonują się startami grup zawodowych w wiosennych wyścigach klasycznych i etapowych, coraz częściej pojawiają się nazwiska Polaków odnoszących zwycięstwa bądź dobrze spełniających swoje funkcje w grupach. -A co z kolarstwem podlaskim?

Otóż w dniu 03.04.2016 w Narewce rozegrana została I Edycja Maratonów Kresowych 2016. Na starcie w trzech dystansach startowało około 400 zawodniczek i zawodników, reprezentujących Litwę , Białoruś i Polskę. Zwycięzcą dystansu maratonów został zawodnik z Litwy Manikas Domas z grupy Sprint SBR Bank . W kategorii młodzieżowej do lat 23 Patryk Muśko z grupy Paleton UKS Wygoda. W kategorii juniorów do lat 18 zwyciężył Jakub Mozolewski z grupy Olympic Sport Romet, w klasyfikacji kobiet zwycięstwo Latozaite Silvija z grupy Sprint SBR Bank, przed Izabelą Kłosowską Bilska Team.

Równocześnie w Warszawie na Ursynowie rozegrane zostały zawody w Formule wyscigu olimpijskiego XC .Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony zajmując następujące miejsca:
- Nikola Miezio 1 miejsce w kategorii Juniorka Młodsza
- Szymon Pomian 2 miejsce w kategorii Młodzik
- Piotruś Kryński 1 miejsce w kategorii Junior Młodszy
- Piotr Krysiewicz 6 miejsce w kategorii Junior
- Michał Łopato 13 miejsce w kategorii Elita

W najbliższą niedzielę 10.04.2016 r. na szosie Supraśl –Majówka odbędzie się wyścig Indywidualna jazda na czas „Otwarcie Sezonu Szosowego” . W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Supraśl oraz organizatorów wyścigu zapraszamy wszystkich pasjonatów ścigania się na dwóch kółkach.