A A A

Maratony Kresowe Rusza Peleton (wyniki)

Tegoroczna majówka dostarczyła na wielu kolarskich wrażeń. Pogoda dopisywała a atmosfera jak i w ubiegłym roku była znakomita. 1 i 3 maja był dla naszego regionu prawdziwym świętem kolarstwa a zarazem rozpoczęciem sezonu w województwie podlaskim . Wraz z przyjściem 1 maja ruszył pierwszy etap Maratonów Kresowych Duch Puszczy i Kresów .Start maratonu był ulokowany na rynku Kościuszki. Gdzie przybyło pokaźne grono kibiców. W całym wyścigu sklasyfikowanych zostało 164 zawodników .W tym zacnym gronie nie zabrało również miejsca dla naszym przyjaciół z Litwy i Białorusi. Trasa wiodła głównie przez puszcze knyszyńską i liczyła 62km oraz dystans mini 28 km . Trasa prowadziła obok urokliwych leśnych zbiorników i jeziorek, w tym największego Komosa. Zawodnicy dystansu Maraton jechali także malowniczą doliną rzeki Płoska. Wiele emocji już na początku zaserwowali nam dwaj wychowankowie klubu Łukasz Milewski i Robert Pietrzak którzy narzucili bardzo wymagające tempo. Zwycięzcą I etapu Maratonu Kresowego został Robert Pietrzak za nim na drugiej i trzeciej pozycji uplasowali się zawodnicy UKS Wygoda Łukasz Milewski oraz Kozłowski Karol. W pliku znajdują się oficjalne wyniki I etapu Maratonów Kresowych Białystok.

W poniedziałek natomiast kolarze ścigali się na Wzgórzach lasu Pietrasze w wyścigu Rusza Peleton APG 2010 punktowanym w klasyfikacji Polskiego Związku Kolarskiego . Rozegrany został w kategoriach wiekowych Młodzik Junior młodszy, M. i Kobiety Open Amator, Junior, Elita oraz Mistrzostwach Szkół Podstawowych i Gimnazjów Publicznych. Łącznie we wszystkich kategoriach wystartowało 42 zawodników .Trasa peletonu rozciągała się na wzgórzach i dzięki organizatorom była bardzo wymagająca dla zawodników . Długość rundy dla Szkół Podstawowych wynosiła około 2 km, natomiast długość rundy dla pozostałych uczestników około 3,7 km. W najbardziej ekscytującej kategorii elita zwycięzcą został Łukasz Milewski na drugim miejscu uplasował się Robert Pietrzak.

Poniżej znajdują się wyniki Wyścigów w których brali udział zawodnicy UKS WYGODA