A A A

MISTRZOSTWA POLSKI W WYSCIGU PRZELAJOWYM –WŁOSZAKOWICE- 22-24.01.2021

MISTRZOSTWA POLSKI W WYSCIGU PRZELAJOWYM –WŁOSZAKOWICE- 22-24.01.2021

 

Do trasy wyścigu położonym w Parku Pałacowym dotarliśmy po 7 godzinach jazdy, 8, 2 i 5 . Objazd trasy rozpoczęliśmy od błotnistej kąpieli –niewiarygodna zmiana klimatu. Rozpoczęliśmy jazdę w Białymstoku przy temperaturze ujemnej i dużym opadzie śniegu, na trasie przełaju temperatura plus 6 z przelotnymi opadami deszczu. Po objechaniu kilkakrotnym rundy stwierdziliśmy , że biegu z rowerem jest około 30 %, a niektóre odcinki błota zawodnik zapada się do głębokości 1 metra.

Najgorsze odcinki zostały decyzja komisji sportowej wykluczone z trasy wyścigu.

Następnego dnia rano zaczynaliśmy wyścig młodziczek. W pierwszym wyścigu wystartowały: 3 dziewczyny z UKS WYGODA BIAŁYSTOK. Do mety na miejscu 6 przyjechała Zuzanna Marecka –UKS WYGODA, na miejscu 7 Milena Tarasewicz – UKS WYGODA. Iza Rutkowska na uszkodzonym rowerze ukończyła wyścig na miejscu 29.

W wyścigu młodzików wystartowało również 3 zawodników z Białegostoku : najbardziej liczyliśmy na dobre miejsce Grzegorza Panasiewicza, który w poprzedzającym Mistrzostwa Polski wyścigu o puchar Mazowsza uplasował się na miejscu 6. Niestety Grzegorz Panasiewicz po kilku metrach startu odbił się od jadącego po jego lewej stronie zawodnika, a następnie zaczepił kierownica o barierki segregacyjne i runął twarzą na asfalt, podniesiony przez ratowników przeleżał cały wyścig około 30 minut w karetce pod obserwacją lekarza, który następnie podjął decyzję, że nam go wyda. Pozostali zawodnicy ukończyli : Jakub Łukaszewicz -35, Oskar Cimaszewski -55.

Następnego dnia odbyły się wyścigi kategorii punktowanych do Mistrzostw Polski. W kategorii Junior Młodszy – Ostaszwski Adam UKS WYGODA ukończył na miejscu 64, a w kategorii Młodzieżowiec U23 –Konrad Panglisz na miejscu 10.

Podsumowując nasz udział mistrzostwach należy zaznaczyć iż uczestniczyliśmy w wielkim święcie Kolarstwa polskiego , we wszystkich kategoriach uczestniczyło około 700 zawodników, należy podkreślić staranne przygotowanie trasy wyścigu w tym wyposażenie w specjalistyczne rampy najazdowe, schody, ślimaki, oraz dobrą organizacje i doskonałą prace komisji sędziowskiej. Myślę, że udział w tak wielkiej imprezie młodych zawodników przyniesie przyszłe korzyści startowe

 

Trener

Wiesław Grabek