A A A

Ocena trenera -Puchar Polski XC

Puchar POLSKI XC

Dzień pierwszy

Wyścig sztafet mieszanych – nowa konkurencja którą próbujemy wprowadzić do wyścigów finałowych OOM i mistrzostw Polski, sądzie, że nadaje się również do MM Młodzików.

W rozegranym wyscigu Junior Mlodszy zwyciężył LKK LUKS Sławno , drugie miejsce Warszawski Klub Kolarski, na trzecim miejscu uplasowała się para UKS Wygoda Białystok w składzie Nikola Miezio i Piotr Kryński – powtórka na OOM mile widziana.

W starszych kategoriach wiekowych Junior i U-23 brak dziewcząt jeżdżących na wysokim poziomie spowodował, że byliśmy nieobecni.

W kat Junior wygrała para

W kat U-23 przygotowująca się do mistrzostw europy Marceli Bogusławski i Rita Malinkiewicz

Dzień drugi wyścigi XC

Na rundzie o długości 1 km z pomniejszona ilością utrudnień ścigał się żak (dziewczęta i chłopcy)

Wśród chłopców wygrał Petryszyn Maciej UKK Huragan Wołomin na drugim miejscu uplasował się Frąckiewicz Michał kandydat na dobrego kandydata UKS , na miejscu czwartym ukończył wyścig Tasior Maciej MTB Suwaki.

Wśród dziewcząt wyścig wygrały dziewczęta UKS Feniks Krynki : Taudul Patrycja , Józefowicz Wiktoria, Jackiewicz Joanna.

W wyścigu młodzików rozegranych na pełnej rundzie z ograniczona możliwością skakania przeszkód wygrał zdecydowanie Szymon Pomian UKS Wygoda Białystok. Na piątym miejscu uplasował się Michał Koszykowski.

Wyścig Juniora Młodszego od początku do końca rozgrywany był pod dyktando „ludzi gór’, co świadczy, ze przygotowana trasa nie miała charakteru nizinnego , po 40 minutach walki wygrał Helizanowicz Łukasz KCP Elizat Bieniasz Bike Team przed Karpierz Wojciechem UKS Dream Bike Bielawa trzecim był Biedrończyk Maciej KS Luboń Skomielna Biała Head Team. Najlepszy z białostoczan był Jakub Niewiarowski zajmując miejsce piątek a na 10 pozycji zakończył Piotr Kryński przedzierając się przez cały wyścig z ostatniej wylosowanej pozycji. Wśród dziewcząt bardzo dobrze pojechała Nikola Miezio zajmując 5 miejsce. Przed nią Gdańska Anna- Warszawski klub Kolarski, Kierat Wiktoria –MKS Polkowice, Jeruzalska Natalia -KKW Superior Wałbrzych, Fira Julita –UKS Sokół Kęty. Na miejscu 12 ukończyła Jarosz Anna UKS Wygoda Białystok.

W wyścigu Juniora po dobrym początku Piotr Krysiewicz znajdował się na pozycji 6, 7 wycofał się z wyścigu skarżąc się na dolegliwości żołądkowe . W wyścigu głównym barwy UKS Wygoda Białystok reprezentował Michał Łopato . Zanotował slaby start , XC na pewno nie jest jego dominującą konkuręcją .

Ogółem na starcie wyścigu I seria Pucharu Polski stanęło około 200 zawodników. Sadze, ze frekwencje możemy ocenić jako właściwą, jak również poziom sportowy.

Na podium znaleźli się w kategorii mężczyzn:

1. Helta Filip - KKW Superior Wałbrzych

2. Pacevivius Sarunas –Sprint SBR Bank Team

3. Osicki Kornel –OK. Racing

W kategorii Kobiet zdecydowanie zwyciężyła będąca w dobrej kondycji Podgórska Aleksandra -KKW Superior Wałbrzych, druga powracająca po rocznej przerwie Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Elektric Team, trzecie miejsce Malinkiewicz Rita –Goodman Zator.