A A A

Puchar Polski 29.12.2016

Planowany na 10 i 11 grudnia Puchar Polski z wyścigiem towarzyszącym w Krynkach, został przełożony na dzień 29 grudnia 2016 r . Wyścig w Krynkach nie doszedł do skutku – realia organizacyjne wyscigu przełajowego to duży wysiłek organizacyjny z niezbędna wcale niemałą kasą na nagrody. W Białymstoku wyścig doszedł do skutku, dzięki dużemu doświadczeniu organizacyjnemu Prezesa Klubu , dobrej współpracy ze stałym sponsorem , oraz przychylności władz Politechniki Białostockiej, udostępniającej swój rozległy teren. Teren plaski i aby uzyskać niezbędne utrudnienia przełajowe, należało wykorzystać wszystkie zbocza , skarpy i większe kałuże. Wytyczona trasa posiadała długość 3300 metrów , na trasie znajdowało się sześć elementów technicznych z koniecznością zejścia z roweru : schody , ewentualnie śliskie zbocza uniemożliwiające przejazd. Startujący jako pierwsza kategoria dzieci w wieku 11-12 lat uplasowały się :

II Natalia Jaroszewicz- SKK Sokół Sokółka

Następna kategoria to start młodzików i młodziczek z juniorkami młodszymi w odstępie minutowym. W wyscigu tym od startu prowadzenie obol zawodnik naszego klubu Michał Koszykowski i systematycznie powiększając przewagę ukończył jako pierwszy . Koszykowski wykorzystał atut własnej trasy, miał ja doskonale objechaną , popełnił najmniej błędów i wygrał z czołówka krajową ,co pozwala sadzić, że w mistrzostwach Polski powinien być w medalach. Na pozycji 4 wyścig ukończył Gabriel Dąbrowski.

Kategoria Młodzik- 6,6 km:

I Michał Koszykowski- UKS Wygoda Białystok

II Kacper Hoppa GKS Cartusia Kartuzy

III Kacper Chojnacki- MGLKS Olimpijczyk Szczekociny

W wyścigu młodziczek i juniorek młodszych UKS WYGODA reprezentowany był przez Nikolę Miezio i Annę Jarosz. Nikola jeździ coraz bardziej sprawnie technicznie i jest coraz bliżej czołówki krajowej. Wyścig ukończyła na miejscu 4. Na miejscu 9 Anna Jarosz daleka od formy jaka demonstrowała w Ełku na początku sezonu przełajowego. Na miejscu 7 w kategorii młodziczek ukończyła wyścig Jaroszewicz Katarzyna .

Kategoria Juniorka Młodsza, Młodziczka-6,6 km

I Ewa Miłek- KCP Elzat Bieniasz Bike Team

II Oliwia Ciesielczuk- Mayday Team Lublin

III Wioleta Futrak- Mayday Team Lublin

Emocjonujący przebieg miał wyścig w kategorii Junior młodszy. Próba nawiązania równorzędnej walki podjęta przez Piotra Kryńskiego zakończyła się po dwóch rundach niepowodzeniem , nie mniej uzyskana przewaga na pierwszych dwóch rundach nad pozostałą grupą umożliwiła zakończenie zawodów na miejscu trzecim. Pierwsza dwójka to pewni kandydaci do medali Mistrzostw Polski.. Na miejscu szóstym wyścig ukończył Pomian Szymon a na miejscu 12 Filipowicz Adam.

Kategoria Junior Młodszy- 9,9 km:

I Łukasz Helizanowicz- KCP Elzat Bieniasz Bike Team

II Arkadiusz Wach- LKK Luks Sławno

III Piotr Kryński- UKS Wygoda Białystok

Najciekawszym wyścigiem był wyścig kategorii Open w którym to startowali zawodnicy Elity, U23 i Juniora. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z naszego regionu został Michał Przekop – Augustów miejsce 20, Krysiewicz Piotr miejsce 24, Bojarczak Dawid miejsce -32

Kategoria Open Elita, U23, Junior

I Bartosz Mikler- Mluks Victoria Jarocin Helman Sport

II Bartosz Pilis- Mexller Hurom

III Adam Żuber- KS Ośka Warszawa

Wyścig kobiet Open odbył na dystansie 13,2 km , z białostoczanek na miejscu 12 ukończyła Aleksandra Jackiewicz.