A A A

Puchar Polski w maratonie i Maraton Kresowy w Augustowie

12 maja niektórzy zawodnicy UKS Wygoda Białystok startowali w Skandia Maraton Lang Team. Od początku dnia pogoda nie dopisywała – zimno, przelotne opady deszczu. Na dystansie RODZINNYM, który liczył 6,5 km startował Mateusz Wiszowaty, który wraz z członkiem rodziny wywalczył pierwsze miejsce. Na dystansie MINI(37 km) startowało więcej naszych zawodników, a mianowicie : Patryk Muśko, Marcin Zimnoch, Marcin Zawadzki, Wiktor Gindorowicz i Krzysztof Kadłubowski . Najlepiej z nich pojechał Marcin Zimnoch, który zajął 10 miejsce Open i 3 w kategorii. Tuż za nim wjechał Patryk Muśko ( 4 miejsce w kategorii) oraz Marcin Zawadzki( 5 miejsce w kategorii). 16 miejsce zajął Wiktor i 17 Krzysiek Kadłubowski. Na najdłuższym dystansie GRAND FONDO, który liczył 102 km i był to Puchar Polski startowało 3 reprezentantów z Wygody: Izabela Kłosowska, Łukasz Milewski oraz Rafał Augustynowicz. Na starcie pojawiła się prawie cała czołówka z Pucharu Polski, czyli Bartosz Banach, Andrzej Kaiser, Dorożała Aleksander, Rękawek Radosław, Wawak Bartłomiej , Hałajczak Magdalena, Wasiuk Olga, Dubiel Aleksandra i reszta dobrych zawodników. Trasa była bardzo płaska i szybka, jedynie z kilkoma podjazdami na końcu wyścigu. Niska temperatura i deszcz jeszcze bardziej utrudniały wyścig. Wśród mężczyzn Puchar Polski wygrał Bartosz Banach a w kobietach Magdalena Hałajczak. Gratulacje ! Dobrze pojechała Izabela Kłosowska, która zajęła 5 miejsce. Elita mężczyzn z naszego klubu ( Łukasz Milewski, Rafał Augustynowicz) nie spełniła oczekiwań trenera zajmując 13 i 14 miejsce w kategorii Puchar Polski.

Następnego dnia zawodnicy startowali w Maratonie Kresowym w Augustowie. Na dystansie Półmaraton nie zawiódł nas Patryk Muśko, który wygrał z minutową przewagą nad drugim zawodnikiem. Kolejny z Wygody na mecie pojawił się Krzysztof Kadłubowski, który przyjechał jako 5 zawodnik Open i pierwszy w swojej kategorii. Minutę za Krzyśkiem przyjechał Jakub Jarmołowski – 6 Open i 3 w kategorii. Pozostali zawodnicy:

Mateusz Wiszowaty – 11 Open, 2 w kategorii

Dawid Weremczuk – 14 Open, 6 w kategorii

Klaudia Radziszewska – 28 Open, 1 z Kobiet

Na dystansie Maraton doszło niestety do przykrego incydentu. Jacyś dowcipnisie przestawili strzałki co spowodowało, że pierwsza 40-stka zawodników z dużego dystansu wpadła na metę po przejechaniu ok.37 km. Jako pierwszy na metę wpadł Łukasz Milewski wraz z Litwinem Sarunasem Paceviciusem. Jako trzeci linię mety przekroczył Karol Kozłowski.