A A A

3.06.2012 - Maraton Kresowy "Dzika Puszcza" Michałowo

Maraton Kresowy „ Dzika Puszcza” w Michałowie można zaliczyć jak najbardziej do udanych. Pogoda nie do końca rozpieszczała, ponieważ podczas wyścigu chwilami padał deszcz. Dopiero po maratonie zrobiła się lepsza pogoda. Trasa maratonu była bardzo ciekawa i urozmaicona. Można było na niej znaleźć płaskie, szutrowe odcinki, jak i leśne single-tracki, strome podjazdy i zjazdy. Maraton miał około 750 m przewyższenia, co jest bardzo dobrym wynikiem. Nowe oznakowanie na trasie sprawdziło się w 100%. Nikt nie miał problemu z odnalezieniem odpowiedniej drogi. Więc wielkie brawa dla organizatorów, że stanęli na wysokości zadania. Swoją obecnością kolejny raz zaszczycił nas Radosław Rękawek, znakomity zawodnik z klubu KROSS RACING TEAM. Rękawek na metę wjechał z 5 minutową przewagą nad drugim zawodnikiem, którym był Dariusz Zakrzewski i z 6 minutową nad trzecim zawodnikiem z Białorusi -Mikita STELMASHCHUK. Jako pierwszy na mecie z naszego klubu, co było miłym zaskoczeniem, zameldował się Michał Przekop, który zajął 7 miejsce Open. Minutę za nim wjechał Michał Łopato, który z maratonu na maraton zajmuje coraz wyższe pozycje. Oby tak dalej! Tuż za dwoma Michałami na metę wjechał Łukasz Milewski, zajmując 10 miejsce Open i 1 w swojej kategorii!! 12 miejsce Open zajął Rafał Augustynowicz, który stracił ok.4 minuty do swoich kolegów z klubu. Na 21 miejscu dojechał Damian Perkowski, zajmując 3 miejsce w kategorii. Ostatni z zawodników UKS Wygoda dojechał Łukasz Perkowski, zajmując 92 miejsce Open i 6 w kategorii.

 

W rywalizacji Kobiet zwyciężyła Izabela Kłosowska. Iza mimo zwycięstwa powiedziała ,że jest zawiedziona swoją formą. My i tak serdecznie gratulujemy! Jedynie z 8 sekundową stratą, na drugim miejscu dojechała Agnieszka Nowiczkow z PTR DOJLIDY BIAŁYSTOK. Na trzecim miejscu z 14 minutową stratą do pierwszej zawodniczki, kończy wyścig Katarzyna Kirpsza z Wygody. Wszystkim Paniom gratulujemy osiągniętych wyników i wytrwałości!

 

Na Półmaratonie kolejny raz niepokonani byli zawodnicy z Grodna. Na pierwszym miejscu dojechał Evgenij KARALIOK, a za nim Viktar MURYHIN. Oboje są reprezentantami klubu VELOGRODNO. Z minutą straty na mecie pojawił się Patryk Muśko, który zajął odpowiednio 3 miejsce Open i 2 w swojej kategorii, ustępując jedynie zawodnikowi z Grodna. Z niewielką stratą za Patrykiem dojechał Marcin Zimnoch i Krzysztof Kadłubowski. Krzysiek jest najmłodszy z tego grona, a już osiąga tak dobre wyniki. Na 13 miejscu dojechał Jakub Jarmołowski, na 15 Dawid Weremczuk, na 35 Mateusz Wiszowaty, 85 był Jakub Mozelewski, wszyscy reprezentują klub UKS Wygoda Białystok.

 

Wśród Pań najlepsza okazała się Klaudia Radziszewska. Na drugim miejscu dojechała zawodniczka z Grodna Tatsiana YAROCKAYA, a na trzecim koleżanka klubowa Vialeta CHUIKOVA.

 

Wszystkim zawodnikom, którzy ukończyli zmagania na bardzo wymagającej trasie gratulujemy!

 

W najbliższy czwartek (7.06) nasi zawodnicy wystartują w Mistrzostwach Podlaskiego Okręgowego Związku Kolarskiego w jeździe indywidualnej na czas. Zapraszamy wszystkich zawodników z licencją, jak i amatorów. Start o godzinie 15 na szosie powiatowej Kamionka-Lipina-Straż.