A A A

Eliminacja OOM - Zielona Góra, 3.05.2012 (wyścig UCI)

 

 

 

Eliminacja OOM - Zielona Góra, 3.05.2012 (wyścig UCI)

 

 

Zgodnie z kalendarzem Pzkol i programem KWJ startowaliśmy w wyścigu XC -

wyścig tradycyjnie zlokalizowany na Piastowskich Wzgórzach za Amfiteatrem trasa położona

w pięknym starym parku ,co przy upalnym dniu było istotne . Organizator wyścigu UCI

Marek Konwa wprowadził w odcinek stromego zjazdu o nawierzchni piaszczystej sztuczne progi z bali drewnianych umocowanych w gruncie ,podsypanych od strony najazdu ,powodujących oderwanie się zawodnika od gruntu na krótką chwilę co nieraz dawało dolot 5- 6 m.

Sekwencja progów to około 120 do 150 m. zjazdu ,kto nie chciał miał do wyboru trasę dłuższą po naturalnej ścieżce. Informację że kat. mł.i jun mł.startuje na trasie bez progów otrzymujemy następnego dnia. I to jest dobra wiadomość. W kat mł. jest to największy wyścig w tym sezonie - na starcie 50 zawodników, Krzysiek jak zwykle za wolny na starcie z drugiego rzędu przejeżdża przez bufet zlokalizowany 400m za startem na pozycji 14 po4 km wyjeżdżając z podjazdu na metę 5 ze stratą30 sek do1.Pozycje tę utrzymał do końca wyścigu zdobywając nagrodę i cenne pkt.do klasyfikacji PZKol.Start kolejnej kategorii budzi duże zastrzeżenia i dyskusje z sędziami starterami- okazuje się, że kat jun. mł. ustawiona będzie wg losowania, a nie wg listy po 1. eliminacji. Wylosowaliśmy kiepsko.Najlepiej Marcin Zimnoch – 30 Patryk Muśko -50 Michał Łopato 70. Po drugiej rundziePatryk był -6 Michał 20 a Marcin -25 . trzecia runda i wjazd na metę na pozycjach :PM-8 miejsce MŁ 14 miejsce MZ 33miejsce. Pierwsi dwaj mają już kwalifikację do finału OOM, również za 13 miejsce w Leżajsku w finale będzie Damian Perkowski ,a Marcin Z musi powalczyć tak jak i Klaudia – zajmując 24 miejsce nie zdobyła pkt .Widoczny brak treningu techniki MTB do wyścigów XC oraz lżejszy rower.

Wyścig UCI

Kategoria junior - reprezentuje nas Michał Przekop jest to jego pierwszy start w takiej obsadzie rozpoczyna wyścig po 1 rundzie 22 po drugiej 25 i na rundzie 3. rzuca się przez sekwencję progów -na dalszych odcinkach wyprzedza konkurenta i kończy wyścig na24 pozycji brawa za waleczność i upór.

Wyścigi Elit Kobiety oglądamy interesujący pojedynek Goryckiej z Ukrainką -po prowadzeniu na 1. rundzie Paula musi uznać prowadzenie Ukrainki. Dobrze prezentują się Katarzyna Solus i Monika Żur 3i 4 miejsce przed kolejnymi Ukrainkami ,następna jest Rybarczyk i pytanie o miejsce IZY???

W kat jun. wygrywa Podgórska a Marysia jest przed MARTĄ.

 

W wyścigu głównym na starcie stanęła czterdziestka mężczyzn. Marek Konwa w dniu dzisiejszym poza tym, że był wspaniałym organizatorem imprezy to okazał się doskonałym zawodnikiem. Objął prowadzenie po pierwszej rundzie przed Ukraińcami, oznaczonymi numerami 5 i 6. Do końca wyścigu utrzymał prowadzenie, demonstrując doskonałą technikę jazdy po progach. Szybkości zjazdowej Marka nie wytrzymał Ukrainiec, ukazując najdłuższy upadek w historii wyścigu. Niemniej twardy Ukrainiec pozbierał się i przez dwie rundy jeździł na pozycji trzeciej, a im bliżej mety tym jego strata do Marka była mniejsza. Ukończył wyścig na 2 pozycji.

 

Sekwencja progów była bardzo widowiskowa. Zgromadziła ok. 1 000 widzów, niemniej dla sprzętu i skóry zawodników była niebezpieczna. Wydarzyły się 4 znaczące upadki i przynajmniej 3 rowery uległy zniszczeniu, w tym zaprzyjaźnionego z nami Piotra Kurczaba, zajmującego do mementu upadku 5 miejsca w wyścigu.

 

Mimo pewnych negatywnych emocji, wyjazd do Zielonej Góry i start w Pucharze Polski uważam za udany. Mogę stwierdzić, że do finału OOM mamy zakwalifikowanych już 3 zawodników.