A A A

Finał Maratonów Kresowych

Trzeciego Października w Miejscowości Augustów zakończyła się tegoroczna edycja z Cyklu Maraton Kresowy- Finał w Augustowie. Na starcie w mieście Królewskim powitała zawodników piękna złota jesień.

Można z całą odpowiedzialnością powiedzieć, iż pogoda nam sprzyjała przez całe pięć edycji i w Augustowie było tak samo. Start ulokowany został w centrum miasta na rynku Zygmunta Augusta. Trasa przebiegała przez malownicze tereny Puszczy Augustowskiej gdzie wczesną jesienią gwarantuje piękne widoki. Komentarze zawodników na temat trasy były bardzo pochlebne, był najłatwiejszy z dotychczasowych maratonów a zaraz bardzo odpowiedni na koniec sezonu. Rywalizacja zawodników była porównywalna do wyścigów z cyklu Tour de Pologne za sprawą nierozstrzygniętego pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej Open mężczyzn. Bezkonkurencyjny w tej kwestii był były kolarz zawodowy Dariusz Zakrzewski, który przyjechał z przewagą kilku minut nad wicemistrzem Polski w XC Rafałem Suszko. W kategorii U-23 wygrał Artur Jackiewicz w elicie Paweł Niechwiedowicz z Mistralu. Wśród kobiet zwyciężyła podopieczna trenera Wiesława Grabka zawodniczka UKS Wygoda Izabela Kłosowska.

Na Dystansie mini, który liczył ok. 27 km najszybszy był Michał Łopato z MSG przed Bartoszem Kupą. W Najmłodszej kategorii wiekowej wygrywali Wojciech Lach i Marcin Zimnoch natomiast wśród pan triumfowała Anna Fidziukiewicz.

W klasyfikacji generalnej na dystansie Maraton główny wygrał zdecydowanie Dariusz Zakrzewski. Drugi w generalce uplasował się Litwin Sarunas Pacevicius, trzeci Łukasz Milewski.

Podsumowując dla maratonów kresowy był to bardzo udany sezon. Mimo skromnych środków był dobrze zorganizowany i od strony organizacyjnej bardzo udany. Na uczestników czekały atrakcyjne dobrze przygotowane trasy. Serdecznie podziękowania dla lokalnego środowiska rowerowego i działaczy społecznych miast w których odbyły się maratony . Mamy nadzieje, że w kolejnym sezonie imprezy z cyklu będą stały jeszcze na wyższym poziomie, co na pewno powinno skutkować jeszcze większą frekwencja zawodników jak i kibiców.