A A A

Finał Skandia Maraton 2010 - Rzeszów

Sezon kolarski wielkimi krokami zbliża się ku końcowi . Wraz z nim największe imprezy kolarskie. Skandia Maraton 2010 w Rzeszowie to ostatnia z edycji tegorocznych zawodów . Wielki Finał przyciągnął do Rzeszowa najlepszych zawodników kolarstwa MTB . UKS Wygoda Białystok reprezentowała Iza Kłosowska .

Fani kolarstwa dopisali - na stracie stanęło ponad 600 osób. Rywalizowali oni w czterech kategoriach - Grand Fondo, Medio, Mini i na dystansie rodzinnym. Szczególną popularnością cieszył się ten ostatni dystans - na mecie zameldowała się rekordowa liczba uczestników. Sam start rywalizacji również wypadł bardzo okazale - kolarze po raz pierwszy w historii cyklu Skandia Maraton rozpoczynali zmagania na moście - piękna perspektywa, u podnóża nowoczesna hala na Podpromiu, wszystko to dodatkowo potęgowało wrażenia.

Pierwsi na mecie pojawili się uczestnicy dystansu rodzinnego, później zawodnicy z dystansu Mini, po około dwóch godzinach zmagania zakończyli kolarze na dystansie Medio w tym wyścigu wystartowała Izabela Kłosowska. Nasza najlepsza juniorka zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej .Tuż za nią przyjechała liderka klasyfikacji generalnej Dorota Jędrzejewska . Dorota utrzymała fotel lidera cyklu druga na podium była Iza Kłosowska. Najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja w Grand Fondo. Podwójny sukces mogli świętować zawodnicy ekipy Mróz Active Jet. Wygrał Wojciech Halejak, drugi na mecie był jego kolega z drużyny - Bartosz Banach. Kilkadziesiąt sekund za nimi finiszował Marcin Piecuch, który układał dzisiejszą trasę. Najlepszą kobietą na tym dystansie była Małgorzata Zelllner, która na metę dotarła po 4,5 godzinach walki.