A A A

I seria Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym

Jesień już się rozpoczęła i sezon przełajowy powoli nabiera tempa. W Ubiegły weekend na Kaszubach rozegrana zostały dwa wyścigi w kategorii przełajowej . W sobotę 16 pażdziernika w miejscowości Kołczygłowy zawodnicy ścigali się w Ogólnopolskim wyścigu przełajowym o puchar wójta gminy Kołczygłowy . Wystartowało około 100 zawodników w ośmiu kategoriach wiekowych. W wyścigu brało udział 3 zawodników naszego klubu Łukasz Milewski, Rafał Suszko oraz Michał Łopato . W kategorii elita Łukasz przyjechał na jedenastej pozycji natomiast Rafał był dziewiąty. Młodszy z kolegów klubowych Michał Łopato w kat. Junior młodszy był podobnie jak Łukasz sklasyfikowany na jedenastej pozycji .

Natomiast W niedziele 17 października w Bytowie ruszyła I seria Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym .
Pogoda sprzyjała kolarzom podczas rywalizacji w inauguracyjnych zawodach Pucharu Polski. Organizatorzy przygotowali bardzo ciężka trasę, która miała wszystkie elementy, jakie powinna mieć trasa przełajowe.
Rywalizację rozpoczęły najmłodsze kategorie wiekowe. W młodziczkach triumfowała miejscowa zawodniczka Baszty Bytów Zofia Rzeszutek. W młodzikach, podobnie jak dzień wcześniej w Kołczygłowach, najszybszy okazał się Damian Sławek z LKS POM Strzelce Krajeńskie.
W juniorkach młodszych równych sobie nie ma Łucja Pietrzak z Koźminka. W juniorach młodszych oglądaliśmy piękną walkę pomiędzy Piotrem Rzeszutkiem i Piotrem Konwą. Determinacja oraz gorący doping miejscowej publiczności dodały skrzydeł Piotrowi Rzeszutko, który odniósł zwycięstwo. Michał Łopato przyjechał na trzynastej pozycji z pięcioma sekundami straty do lidera.

W najważniejszym wyścigu dnia, bardzo szybko na czoło wysforowała się dwójka zawodników Legii-Felt Marek Cichosz i Wojciech Kaczmarski. Ten drugi po kilku okrążeniach opadł z sił i jadąc ze stoickim spokojem został minięty przez wielu zawodników. Za Cichoszem próbował gonić Dariusz Woźniak, jednak musiał się tak jak w Kołczygłowach zadowolić drugim miejsce. Łukasz Milewski podobnie jak w sobotę uplasował się na jedenastej pozycji w swojej kategorii wiekowej.
Kolejna rywalizacja w Pucharze Polski już w najbliższą niedzielę w Nagłowicach. Dzień wcześniej zawody w Hucie Starej B.