A A A

II seria Pucharu Polski - Ełk i wyścigu o Puchar Burmistrza Giżycka - Giżycko

 

29.10.2011 r. w miejscowości Ełk została rozegrana II seria Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. Zawodnicy mieli możliwość zapoznania się z trasą, na której w styczniu zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski. Trasa była bardzo urozmaicona. Płaskie odcinki, liczne przeszkody, piasek, podjazdy, agrafki, czyli wszystko co powinno się znaleźć na trasie przełajowej.

Jako pierwsi na linii startu stanęli młodzicy z naszymi reprezentantami Krzysztofem Kadłubowskim i Mateuszem Wiszowatym. Początek wyścigu nie układał się pomyślnie dla naszych zawodników, co było spowodowane złym startem, ale w czasie wyścigu odrabiali straty. Bardzo dobrze pojechał Krzysztof, który uplasował się na drugiej pozycji. Wiele radości przyniosło nam również 6 miejsce Mateusza, który trenuje zaledwie parę miesięcy.

W następnym wyścigu startowali juniorzy młodsi z naszymi zawodnikami Michałem Łopato i Patrykiem Muśko. Minutę po nich wystartowały kobiety open, w których jechała Izabela Kłosowska. Wyścig nie do końca ułożył się po naszej myśli,ale zawodnicy zajęli dobre miejsca: Michał Łopato 7, Patryk Muśko  9 oraz Izabela Kłosowska 6(2 miejsce w P23).

W wyścigu juniorów startował tylko jeden nasz zawodnik Dawid Uścinowicz. Trenuje w klubie bardzo krótko, a już pokazał się z bardzo dobrej strony, zajmując 5 miejsce.

W głównym wyścigu elity mężczyzn jechało dwóch naszych zawodników Łukasz Milewski, i Rafał Augustynowicz. Na starcie dobrą pozycję zajął Łukasz, który przez pierwsze krążenie prowadził stawkę zawodników. Wyścig był bardzo długi i zmęczenie dawało się we znaki wszystkim zawodnikom. Ostatecznie Łukasz przekroczył linię mety po zaciętym finiszu na 7 miejscu(4 miejsce w P23), a Rafał na 12 miejscu(7 miejsce w P23).

Nasi zawodnicy zaliczyli dobry start,chociaż czuli pewien niedosyt i następnego dnia zmagali się na trasie w Giżycku.

Dzień później nasi zawodnicy mogli zrewanżować się za wyścig w ełku. W pierwszej połowie trasa była płaska i łatwa technicznie, ale już w drugiej połowie wymagała pełnej koncentracji i umiejętności technicznych. Końcówka trasy była najbardziej mordercza, ponieważ znajdował się tam długi i stromy podbieg, który po przejechaniu całego okrążenia decydował o kolejności zawodników na mecie.

W pierwszym wyścigu swój sukces z Ełku potwierdzili nasi zawodnicy, którzy zajęli takie same miejsca, jak dzień wcześniej Krzysztof Kadłubowski 2 i Mateusz Wiszowaty 6. W wyścigu juniorów młodszych lokaty były podobne, ale tym razem Patryk Muśko zrewanżował się dla Michała Łopato wyprzedzając go o jedno miejsce. Patryk ukończył wyścig na 6 miejscu a Michał na 7.Nieco lepiej pojechała Izabela Kłosowska, która swoje zmagania skończyła na 4 pozycji(1 miejsce w P23).

W wyścigu juniorów znowu zatriumfował nasz zawodnik Dawid Uścinowicz, który tego dnia zajął rewelacyjne 3 miejsce.

Ostatnim wyścigiem było starcie elity mężczyzn. Od samego początku szybkie tempo narzucił Andrzej Kaiser, który w rezultacie wygrał wyścig przed Markiem Cichoszem i Sławomirem Pituchem. W tym wyścigu jechało dwóch naszych zawodników Łukasz Milewski i Adam Więcko. Zacięta walka naszych zawodników trwała do końca wyścigu i zajęli oni kolejno 8(4 w P23) i 12(6 w P23)