A A A

Ocena startów zawodników UKS WYGODA w MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTWACH MŁODZIKÓW

 

Ocena startów zawodników UKS WYGODA w MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTWACH MŁODZIKÓW

1.Wyścig górski XC

Rozegrany z udziałem zawodników trzech województw: mazowieckiego, Podkarpackiego i Podlaskiego – Lubelskie nieobecne na starcie.

Wyścig rozegrano w pięknym krajobrazie Beskidu Niskiego na posesji Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce koło Dukli. W pierwszym wyścigu chłopców startuje około 30 zawodników, nas reprezentu7je Adam Ostaszewski i Jakub Łukaszewicz, oba dobrze przygotowani technicznie, ale od czołówki krajowej której tu reprezentują zawodnicy WKK nasi odstają. Po pierwszej rundzie Adam jedzie na 11 pozycji a Jakub na 13. Na mecie znajdującej się po 3 rundach Adam na finiszu wywalczył miejsce 10 a Jakub 15. Oba miejsca punktowane. W rozmowach chłopców kończących wyścig pojawia się informacja o atakujących owadach w odcinku 1,5 km przed metą .Wyścig dziewcząt rusza w skromniejszej obsadzie bo tylko 12 osób. Po pierwszej rundzie zatrzymuje się Izabela Rutkowska płacząc oznajmia, że jest kilkakrotnie użądlona . Zjeżdżamy o zespołu ratunkowego gdzie otrzymuje surowicę. Wyścig dziewcząt kończy się po dwóch rundach – Milena Tarasewicz kończy wyścig na bardzo dobrym miejscu 5. Poszkodowanych przez owady jest 6 zawodniczek w tym również Milena. Godzinę później przewidziany był wyścig par mieszanych. Dziewczęta po godzinie spędzonej w Busie z okładami lodu na plecach nie były w stanie startować. OGLLADAMY OKROJONY ilościowo wyścig, bijemy brawa zespołowi WKK i za drugie miejące parze Klubu Jedlicze –woj. podkarpackie.

Nasza szansa medalowa przesunie się na rok przyszły. Wracamy w minorowych nastrojach tylko 600 km po przebudowywanej 19.

2. MMM szosowy – Bohoniki

Jazda indywidualna na czas – wyniki zgodne z oczekiwaniami  - zwyciężyła Nikola Gliniecka – Gratulujemy !!!!  o 19 sekund wyprzedzając Zuzię Marecką.  Miejsce trzecie Milena Tarasewicz strata 21 sekund i miejsce 4 Izabela Rutkowska 47 sekund straty.

W wyścigu chłopców wygrał Bartek Wiszowaty  - UKS Choroszcz, 4 miejsce Adam Ostaszewski ze stratą 37 sekund, Grzegorz Panasiewicz 9 ze stratą 1,20 sekund, Jakub Łukaszewicz 11 ze stratą 1,29 sekund, 15 miejsce Cimasiewicz Oskar  -strata 2,17 sekund i 17 miejsce Zapolski Jakub ze stratą 2,36 sekund.  Kolejny start pierwszego dnia MMM to wyścig par. Kategoria Młodziczka 1 miejsce para  UKS WYGODA BIALYSTOK : Rutkowska Izabela , Tarasewicz Milena, wyprzedziły 2 zespól Agros Zamość o 1,20 sekund. Skład został ustalony na podstawie treningów . Dziewczyny 3 krotnie przejeżdżały odcinek testowy w granicach 38-40 km na godzinę.  Nasza 2 osiągnęła znaczną przewagę nad zespołami Zamościa i Lublina .

Kategoria chłopców. Mistrzostwa MMM wygrała para KS Sokół Sokółka w składzie Trochim Kacper i Deputat Jakub  - Gratulujemy !!!!. Nasza para Jakub Łukaszewicz i Adam Ostaszewski zdobyła srebrny medal.  Zawodnicy przejechali ze sobą dwa treningi  po nich ustaliliśmy taktykę wyścigu która została bardzo dobrze zrealizowana.  Na uwagę zasługuje również 6 miejsce pary zawodników UKS WYGODA  Panasewicza i Cimaszewskiego.  Zawodnicy początkujący pierwszy raz jechali wyścig w dwójkach a przegrali o 1 sekundę o 5 miejsce – Będą z Nich zawodnicy.

Dzień drugi MMM wyścig szosowy

-  Wyścig kobiet –miejsce pierwsze Nikola Gliniecka KS Sokół Sokółka po wygraniu finiszu po dojechaniu do mety w 4 osobowej ucieczce –Gratulujemy !!!. - była jedna na trzy zawodniczki z naszego KLUBU i potrafiła wykorzystać swoje zdolności szybkościowe na finiszu. Braki taktyczne naszych zawodniczek były przyczyną takiego rozstrzygnięcia. Dalsze miejsce to Zuzanna Marecka –miejsce 2, Milena Tarasewicz miejsce 3 i Izabela Rutkowska miejsce 4.

- Wyścig chłopców – wyścig ten wygrał zawodnik SK Sokół Sokółka Kacper Trochim –Gratulujemy Kacprowi dojrzałości taktycznej i dobrej dyspozycji finiszowej.

 

Nasi daleko albo wcale. Adam Ostaszewski miejsce 6 , Panasewicz Grzegorz miejsce 12, Cimaszewski Oskar miejsce 15.  Adam Ostaszewski nie zrealizował postawionego przed nim zadania taktycznego –udziału w finiszu o miejsca 1-3 z czołowej grupy. W odległości 2,5 km przed metą trasa przebiegała przez górę o podobnym ukształtowaniu jak meta, na górze tej mocni tego wyścigu zaatakowali i Adam pozostał w drugiej części grupy.  Moim zdaniem jechał do końca wyścigu  za bardzo pasywnie.

Uzyskane wyniki chłopców w wyścigu ze startu wspólnego wpływają znacząco na klasyfikację zespołową  -brak wszystkich zawodników naszego Klubu  startujących poprzedniego dnia –każdy zawodnik poza pierwszą 4 to jeden punkt.  Brak realizacji zadania taktycznego.