A A A

Poland Bike X edycja Tłuszcz

To był dziesiąty już etap tegorocznego Poland Bike Marathon. Tym razem również zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski. 350 miłośników jazdy na rowerach górskich zawitało do Tłuszcza. Start, meta i miasteczko Poland Bike znajdowały się w centrum miasta przy Ogródku Jordanowskim. Trasa niezwykle malownicza, zróżnicowana i wymagająca. Teren pofałdowany i wszystkie rodzaje nawierzchni – ściganie w Tłuszczu i jego okolicach mogło zadowolić każdego.

Najdłuższy dystans MAX liczył 70 km. Najszybszy okazał się Bartosz Banach z zawodowej grupy Mróz ActiveJet. – Trasa jak na Mazowsze niezwykle ciekawa i wcale niełatwa. Długo jechaliśmy w grupie. W drugiej części dystansu zaatakowałem i udało się wygrać – mówił na mecie zwycięzca wyścigu. Bliski triumfu w Tłuszczu był Michał Podlaski (gościnnie w barwach Świata Rowerów Racing Team), na co dzień szosowiec z ekipy Aktio Group Mostostal Puławy. Na końcowych metrach defekt roweru uniemożliwił mu walkę o wygraną z Banachem i ostatecznie był drugi. – Miałem pecha w końcówce wyścigu, ale tym bardziej czekam na okazję do rewanżu. Trasa podobała mi się, było na niej wszystko co trzeba. Na trzecim miejscu finiszował Radosław Rękawek z Kross Racing Team. Wśród kobiet z pierwszej wygranej w Poland Bike Marathon cieszyła się Marta Bazańska z MBIKE Team Marathon. – To mój największy sukces. Nareszcie udało się wygrać, nie było łatwo, ale tym bardziej cieszę się z tego upragnionego pierwszego miejsca. Za nią uplasowały się Bogna Kordowicz i Ewa Duda (obie ze Świata Rowerów Racing Team).

Trasę MINI (38 km) najszybciej pokonał Marek Długołęcki (Armexim Cycling Team). Dla wicemistrza świata w bikejoringu to było także pierwsze zwycięstwo w cyklu Poland Bike Marathon. Drugie miejsce zajął Kamil Zawistowski (Huragan Wajsport Retro Bike Team Wołomin), a trzecie Karol Sidor (TS Meran Otwock). W rywalizacji kobiet triumfowała Izabela Kłosowska (UKS Wygoda Białystok), przed Natalią Jędrzejczyk (UKS Trygław Szczecin) i Małgorzatą Mościbrodzką (Automobilklub Polski Łomianki).

Na trasie FAN (10 km) tradycyjnie rywalizowali uczniowie i uczennice szkół podstawowych w otwartych mistrzostwach Tłuszcza w kolarstwie górskim. Mistrzami Tłuszcza zostali Oliwia Majewska (MBIKE Team Marathon) z Kobyłki, Justyna Ferska z RKST Limes Płońsk, Szymon Bregier z Akademii Ruchu Płock i Patryk Muśko z UKS Wygoda Białystok. Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-7 lat. Atmosfera rodzinnego pikniku. Przez cały dzień maluchy miały do dyspozycji dmuchane zamki, zjeżdżalnie i Chatkę Małolatka. Potem dekoracja na efektownej scenie, mnóstwo nagród i losowanie atrakcyjnych upominków wśród wszystkich uczestników imprezy. A na koniec jeszcze wspólna zabawa podczas festynu z okazji zakończenia wakacji w Ogródku Jordanowskim w Tłuszczu.