A A A

Skandia Vacansoleil w Białymstoku

Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski, ekipa Lang Team oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Białymstoku zapraszają na Wielkie Rowerowanie! Impreza odbędzie się w dniach 11 i 12 września w lesie Pietrasze.

 

Pierwszego dnia zawodów (sobota - 11 września) na start ruszą zawodnicy wyczynowi, którzy będą się ścigać w ramach zawodów Vacansoleil Grand Prix MTB 2010. Seria wyścigów Vacansoleil Grand Prix MTB wpisana jest do kalendarza imprez międzynarodowych UCI, XCO (format olimpijski). Wyścigi posiadają status serii "wyścigów jednodniowych" klasy 1 i 2. Celem Vacansoleil Grand Prix MTB jest wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz umożliwienie im zdobycia punktów niezbędnych do klasyfikacji UCI oraz PZKol w roku 2010. Dzięki tej serii wyścigów MTB popularyzowane jest kolarstwo górskie wśród szerokiej rzeszy sympatyków tej prężnie rozwijającej się na całym świecie dyscypliny sportu. Możliwość rywalizacji ma zachęcić młodzież do czynnego uprawiania kolarstwa górskiego.

 

Godz.9.30

Start pierwszego wyścigu Vacansoleil Grand Prix MTB Las Pietrasze. ( młodzik i młodziczka )

Godz. 10.40

Oficjalne otwarcie zawodów Vacansoleil GP MTB przez Prezydenta Miasta (lub przedstawiciela) (przed startem kategorii junior).

Charakterystyka trasy wyścigu w Białymstoku:

  • Las Pietrasze blisko drogi wyjazdowej DK65.
  • Teren leśny o podłożu twardym i piaszczystym przebiegająca
  • Kilka krótkich, ale wymagających podjazdów i zjazdów, bardzo kręta.
  • W czasie opadów deszczu zawodnicy będą mieli miejscami dodatkowe utrudnienia, w postaci błota.
  • Lekki odpoczynek na płaskim odcinku przebiegającym przez polanę, gdzie usytuowana jest linia startu i mety.

 

Mapa trasy

 

 

Po wysiłkach zawodników wyczynowo uprawiających kolarstwo górskie W niedzielę (12 września) swoich sił w jeździe na rowerach górskich będą mogli spróbować amatorzy w wyścigu Skandia Maraton Lang Team. Jest to cykl imprez organizowanych w całej Polsce. Start zawodów z Rynku Kościuszki o godzinie 11:00.

Dystanse: RODZINNY – 10 km

MINI – 39 km

MEDIO – 66 km

GRAND FONDO – 96 km

Przewyższenia:

MINI – ok.190 m

MEDIO – ok.350. m

GRAND FONDO – ok.510 m

 

Trudność: 3

Zalecane ogumienie: średni – protektor (1,9 - 2,1)

Bufety na trasie:

MINI – 3

MEDIO – 4

GRAND FONDO – 6

Biuro zawodów: Rynek Kościuszki

 

Charakterystyka: Start w centrum Miasta z długimi odcinkami dojazdu i powrotu po asfalcie. Trasa maratonu prowadzi po Puszczy Knyszyńskiej w pięknych lasach, często z długimi prostymi po traktach leśnych. Trasa bardzo szybka nietrudna technicznie przebiega w 90 % (pomijając dojazd ) drogami i ścieżkami leśnymi, ale są też szutry. Dystans MINI łatwy, bez trudnych podjazdów i zajazdów. Trasa dystansów MEDIO i GRAND FONDO prowadzi jw., trudność polega głównie na długich dystansach.