A A A

Wyścig z okazji Święta 3 Maja -Mońki

Dziekujemy  organizatorom wyścigu szosowego : Burmistrzowi Moniek, Monieckiemu Ośrodkowi Kultury, Podlaskiemu Okręgowemu Związkowi Kolarskiemu w Białymstoku, LKS Promień Mońki oraz Orzeł Przytulanka.

 

Z okazji Święta 3 Maja do Moniek przyjechały bardzo silne grupy kolarskie z naszego województwa i województw ościennych, był to II Ogólnopolski Kolarski Wyścig Szosowy.

Wyścig miał na celu uczczenie święta narodowego rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Popularyzować kolarstwo w mieście i gminie Mońki oraz powiecie monieckim. Propagować zdrowy tryb życia i aktywny wypoczynek. Impreza ta ujęta jest w kalendarzu imprez PZKol i posiada rangę wyścigu dla amatorów w kategoriach: żak, młodzik, junior młodszy, junior, U-23 dla zawodników z licencjami.

Wyścig o długości 21,5 kilometrów na rundzie przebiegał przez miejscowości: Mońki - Potoczyzna - Krzeczkowo - Kropiwnica - Przytulanka - Ciesze - Mońki. Nad prawidłowym przebiegiem wyścigu czuwało pięciu sędziów, a do udziału zgłosiło się ponad stu trzydziestu kolarzy i kolarek.

Wiecej zdjęć :)

http://www.e-monki.pl/images/kolarstwo/index.html