A A A

XXI Miedzynarodowy Wyścig Kolarski "ŚLĘŻAŃSKI MNICH" Rozpoczęcie Sezonu Kolarskiego 2012

1 kwietnia uczestniczyliśmy w wyścigach otwarcia sezonu pod nazwą „

Ślężański Mnich”. Był to udział w wielkim święcie kolarstwa polskiego. W tym dniu w Sobótce pojawili się wszyscy, którzy cokolwiek znaczą w tej dyscyplinie sportu w Polsce. Na starcie widzieliśmy 4 grupy zawodowe Polskie, jedną z Czech i jedną z Niemiec. Natomiast w kobietach nasze CCC i dwie drużyny z Litwy i Ukrainy.

 

Nawrót zimy jaki panował w Sobótce od dwóch dni spowodował niechęć do startu szosowego naszych zawodników. Pomimo perswazji trenera, stanęli w ostatnich szeregach na starcie i przypłacili to natychmiast odpadnięciem od grupy po pierwszych kilometrach. Jedynie Patryk Muśko przejechał dwie rundy w grupie i wynik juniora młodszego na tym możemy zakończyć.

 

Zupełnie inaczej pojechała Izabela Kłosowska. Nastawienie było takie, że co najmniej dwie- trzy rundy wytrzymać tępo najlepszych. Zadania te zostały zrealizowane. Iza przejechała zasadniczy dystans w grupie. W momencie ataku trzech zawodniczek : Anny Szafraniec, Oli Dawidowicz i Pauliny Brzeźnej-Bentkowskiej grupa została podzielona na mniejsze i Izabela dojechała do mety z dwójką koleżanek ze stratą 5 minut(41 miejsce) . Większość grup jest już po 2-3 zgrupowaniach, a my dopiero zaczynamy drugie i w ocenie trenera jest to dobra dyspozycja wysiłkowa.

 

W wyścigach w Sobótce poza zawodnikami z UKS Wygoda widzieliśmy w barwach Mostostalu Jacka Kirpszę(61 miejsce) z Sokółki i w grupie zawodowej BDC Piotra Kirpszę( 11 miejsce).

 

Na pierwszy rzut oka widać, że startujących zawodniczek i zawodników w dobrze zorganizowanych grupach jest z roku na rok coraz więcej. Również widzieliśmy Prezesa PZKol i członków zarządu, którzy swoją obecnością podnosili rangę imprezy.