A A A

za nami Jazda indywidualna na czas „próba sił przed sezonem” - Supraśl

W zimowych warunkach dnia 22 marca 2015 odbyła się impreza kolarska jazda indywidualna na czas „próba sił przed sezonem” . Do godziny 11.30 słoneczko wytopiło zaszroniony asfalt tak, że mogliśmy rozegrać pierwszy w tym roku wyścig kolarski na terenie województwa.

Kategoria żak i młodzik startowała na dystansie 8km i tu najlepszymi okazali się młodzik – Szymon Pomian i w kategorii dziewcząt Hanna Papiernik. Oboje uzyskali dużą przewagę nad pozostałymi zawodnikami. W kategorii żak na rowerach szosowych wygrał Tomasz Tomkiel a na rowerze górskim Michał Koszykowski.

Na dystansie 10 km najszybciej dystans ten przejechał Samborski Maciej z Bliska Team wygrywając z zawodnikiem UKS Wygoda Krzysztof Kadłubowski o 0,34 sekundy.

Kolejne miejsca zajęli Zimnoch Marcin, Tomkiel Rafał z Wygoda Białystok. W śród Pań najszybciej dystans 10 km pokonała Siemieniakow Zuzanna przed Radziszewską Klaudią. Miejsce trzecie w kobietach zajęła Izabela Kłosowska.

Sędzią głównym zawodów był Jan Kamiński przeprowadzając sprawnie wyścig w dość trudnych warunkach pogodowych.

Imprezę zorganizowaliśmy dzięki współpracy i pomocy organizacyjnej sponsorów: Urzędu Miejskiego w Supraślu, Nadleśnictwo Supraśl, Fundacja Maratony Kresowe, POzkol Białystok i APG.

Uczniowski Klub Sportowy Wygoda Białystok niniejszym dziękuję wszystkim za okazaną pomoc.

 

Proponujemy obejrzeć galerie zdjęć wykonanych przez Pawła Nowosielskiego z AGR Podlasie:

https://plus.google.com/10398842354841452…/posts/iVoTD991LFZ